Jak se z ČR dostanu do Albánie?

 

Cesta z České republiky do Albánie, konkrétně na Dračskou riviéru, může být vzrušujícím začátkem Vaší dovolené plné objevování, odpočinku a zážitků. Existuje několik možností, jak se na Dračskou riviéru dostat, záleží pouze na vašich preferencích a rozpočtu.

 Letecky
Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat do Albánie, je letadlem. Můžete letět přímo do hlavního města Tirana z některých evropských měst, včetně Prahy přímou linkou s dobou letu cca 2 hodiny. Z letiště Tirana (Rinas Mother Teresa International Airport) můžete pokračovat buď pronajatým autem, taxi službou nebo místními autobusy směrem na západ do Drače. Cesta z letiště do Drače trvá přibližně 30 minut jízdy. V případě rezervaze našeho apartmánu Vám rádi zajistíme transfer.

 Autem
Pro ty, kteří mají rádi road tripy a chtějí na své cestě objevovat různá místa, je možné jet autem. Cesta vede přes několik evropských zemí, jako je Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Kosovo a poté Albánie. Pro průjezd jednotlivými zeměmi včetně Albánie Vám stačí český občanský a řidičský průkaz. Přibližná doba cesty z Prahy do Drače je kolem 16 hodin, v závislosti na průjezdnosti a zastávkách.

 Autobusem
Existují také mezinárodní autobusové spoje, které vás z České republiky přímo nebo s přestupy dovezou do Albánie. Tato cesta je vhodná pro ty, kteří chtějí cestovat ekonomicky a jsou ochotni obětovat trochu pohodlí za nižší cenu. Cesta autobusem může být dlouhá a časově náročná, ale zároveň nabízí možnost vidět různé krajiny a kultury na cestě.

 Lodí
Pro cestovatele, kteří preferují cestu po moři, existuje možnost přeplutí na trajektu z italských přístavů, jako je Bari nebo Ancona, do albánského přístavu Durres. Tato možnost je ideální pro ty, kteří cestují autem z Itálie nebo si chtějí užít relaxační cestu přes Jaderské moře.

Bez ohledu na to, kterou dopravní možnost si vyberete, Dračská riviéra vás přivítá svou dlouhou písčitou pláží, pohostinností a nezapomenutelnými zážitky.